Поврзи се

ФУДБАЛПовеќе ФУДБАЛ

ВИДЕО: Де Бруин: Па јас и со сопругата понекогаш се спречкувам

Белгискиот фудбалер Кевин де Бруи на полувремето од средбата на Манчестер Сити со Наполи...

Кејн: Бод на теренот на шампионот е успех

Голгетерот на Тотенхем Хари Кејн е среќен по бодот освоен на дуелот со Реал...

Апел од ФК Вардар до навивачите: Дојдете порано за навреме да влезете

Фудбалскиот клуб Вардар во пресрет на утрешниот дуел со Реал Сосиедад од Лигата на...

ВИДЕО: Голманот на Тотенхем го направи потегот на вечерта во ЛШ

Чуварот на мрежата на Тотенхем, Хуго Љорис ја има одбраната на вечерта од дуелите...

РАКОМЕТПовеќе РАКОМЕТ

Лесна победа за ЖРК Вардар против Пелистер

ЖРК Вардар иако играше безнеколку стандардни ракометарки,  немаше проблеми да ги освои бодовите на...

Гонзалес: Се мачевме, но на крајот убедливо победивме

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес, задоволен од новата победа (30:23), втора...

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, македонскиот и европски првак Вардар ја постигна и...

Илија Темелковски е нов тренер на Еурофарм Работник

Битолскиот суперлигаш Еурофарм Работник го именува својот нов тренер на следните две сезони. Клубот...

КОШАРКАПовеќе КОШАРКА

ВИДЕО: Кливленд подобар од Бостон, пораз на шампионот Голден Стејт на отворањето на сезоната во НБА лигата

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд Кавалирс ноќеска го победија Бостон Селтикс со...

ВИДЕО+18: Крај на кариерата на Хејворд, скршена нога во првиот натпревар за Селтикс

Новиот играч на Бостон Селтикс, Гордон Хејворд, со скршена нога ја заврши сезоната а...

Олдриџ останува во Сан Антонио уште три години

Сан Антонио спарс одлучи да му го продолжи договорот на еден од најдобрите кошаркари...

ВИДЕО: Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа оваа сезона во АБА-лигата, откако...

ДРУГИ СПОРТОВИПовеќе ДРУГИ СПОРТОВИ

Надал нема да може да се судри уште еднаш со Федерер

Федерер петти пат едноподруго го совлада Надал во финалето на мастерсот во Шангај во...

Нова победа на Јотовски во двојки на фјучрс турнирот во Тунис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски победи во првиот меч на главниот турнир на фјучрсот во...

Нема бокс меч меѓу Пулев и Џошуа

Бугаринот Кубарт Пулев поради повреда нема да излезе на долго најавуваниот боксерски дуел со...

„Чија си“ на Тоше Проески ечеше на НБА натпревар

Екипата на Мајами синоќа на свој терен со 108:96 по едно продолжение беше подобра...

ТАЈМАУТПовеќе ТАЈМАУТ

Роналдо одбил да се договори со шпанските даночни власти

Португалскиот напаѓач на Реал Мадрид поднесе нова жалба пред апелацискиот суд во Мадрид, во...

Фудбалски тренинг на најмладите струмичани дел од проектот „Дали девојките играат фудбал“

Шеесетина момчиња и девојчиња на возраст од 6-12 години денеска имаа заеднички тренинг како...

ВИДЕО: Женски боксер ја бакнува противничката на прес-конференцијата пред борбата

За разлика од машкиот бокс каде често пати се покажуваат „мускули“ уште пред борбата...

Чешката легенда Јиха со интересно видео објави крај на кариерата

Филип Јиха (35), легендата на чешкиот ракомет, играч кој обележа речиси една деценија на...

Повеќе вести

Повеќе вести
Реклама
Реклама
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com